« Tagasi

Uuskasutuskeskuse kaubik tuleb 12. märtsil Raasikule ja Arukülla

Uuskasutuskeskuse teeb 12. märtsil kogumisringi Raasiku vallas, peatudes kell 11.00–12.00 Raasikul Konsumi parklas ja kell 12.30–13.30 Arukülas vallamaja parklas (Tallinna mnt 24). See on mugav võimalus kodu lähedal anda liigseks muutunud asjad uuesti kasutusse ning teha nii oma väike panus keskkonda.

Uuskasutuskeskuse kaubikusse saab ära tuua puhtad ja terved rõivad, jalatsid, mänguasjad, kotid ja aksessuaarid, nõud, köögitarbed, spordi- ja hobitarbed, sisustusesemed ja nipsasjad, väiksema kodutehnika. Ära võib anda ka hooajaväliseid kaupu, näiteks talvel suveasju ja vastupidi. Kõige olulisem on, et ese oleks sellises seisukorras, et kellelgi teisel on see võimalik kohe uuesti kasutusse võtta.

Kuigi Uuskasutuskeskus võtab vastu kõiksugu puhtad ja terved asjad, mis võiksid kellelegi teisele veel rõõmu valmistada, siis on ka mõningad erandid. Turvalisuse kaalutlusel ei võta Uuskasutuskeskus vastu laste turvatoole ja -hälle, samuti kineskooptelereid ja gaasipliite. Kogumisringide ajal ei võta Uuskasutuskeskus vastu mööblit, et kõik asjad mahuksid kenasti autosse ära. Puhta ja korraliku mööbli ning suurema kodutehnika uuesti kasutusse suunamiseks saab Tallinnas ja linna lähistel tasuta järele kutsuda uuskasutuskaubiku, saates pildid esemetest ja enda kontaktid aadressile kaubik@uuskasutus.ee.

Uuskasutuskeskus sordib kõik asjad ning suunab seejärel heas korras esemed uuesti ringlusse oma kauplustes ja koostööpartnerite kaudu abivajajatele annetades. Asjade müüki panekuga katab keskus poodide igapäevased ülalpidamiskulud ja võimaliku laienemise üle Eesti. Uuskasutuskeskus toetab oma koostööpartnerite kaudu suurperesid, koduta jäänud inimesi, naiste kriiskodusid, loomade varjupaiku.  

Uuskasutuskeskus MTÜ on alguse saanud aastal 2004 ning tänaseks on keskusel 16 kauplust üle Eesti, lisaks e-pood aadressil pood.uuskasutus.ee. Uuskasutuskeskuse eesmärk on muuta uuskasutamine kõigi Eesti inimeste jaoks arvestatavaks valikuks, et tarbida vastutustundlikult ning hoida keskkonda.

Miks anda asju uuele ringile?

* Tuues kodus seisma jäänud kasutuskõlbliku asja ära, väldid selle jõudmist lõpuks prügimäele.

* Annetades asjad, mida tegelikult igapäevaselt ei kasuta, saad koju ruumi juurde.

* Teed heateo nii endale kui ka keskkonnale. Meie planeedi ressurss on piiratud, taaskasutamine on keskkonda säästev.

* Paljudel ei ole võimalik täiesti uut asja osta, seega uuele ringile antud ese võib olla kellegi teise jaoks ainuke võimalus.

Lisainfot leiab: www.uuskasutus.ee