« Tagasi

Põgenike abistamisest Raasiku vallas

Aitäh kõigile, kes on toetanud Ukrainat selles katastroofis ning panustanud erinevatel viisidel, et anda väikenegi panus Ukraina inimeste ellujäämisesse.

Raasiku vallas ei ole meil omavalitsusena kahjuks pakkuda põgenikele sobivaid majutusvõimalusi ning kõik sõjapõgenikud, kes siia jõuavad, võetakse vastu meie abivalmite kaaskodanike poolt. Küll aga saame põgenikke ning nende vastuvõtjaid abistada muud moodi- vajalikud toetused, teenused, laste puhul lasteaia- ja koolikohad jms.

Tänaseks on meile teadaolevalt Raasiku valda jõudnud kolm perekonda ja üks eakas inimene. Paraku ei ole kogu info liikumine kõige sujuvam ning nii on vastuvõtjatele langenud väga suur koorem ning omajagu segadust. Kutsume kõiki, kes Ukraina põgenikke majutavad, andma sellest kindlasti teada ka vallavalitsusele aadressil ukraina@raasiku.ee. Palume teada anda koheselt ka sellest, millist abi perekond enim vajab (toit, riided, mähkmed vms). Omavalitsusel on võimalik põgenikke abistada läbi toetuste ja teenuste ainult siis, kui teame, kes siin viibivad ja mis abi nad vajavad. Samuti on info oluline, et vajadusel kavandada lasteaia- ja koolikohti või muid tegevusi lastele, toetada vanemate tööotsinguid jms.

Oleme südamest tänulikud kõigile, kes kogunud ja kogumas nii toiduabi kui esmatarbekaupu jms saatmiseks Ukrainasse. Teeme siinkohal omaltpoolt üleskutse, et tänases olukorras, kus väga palju põgenikke on juba Eestis ja esimesed ka Raasiku vallas, on kõige otsesem abistamise võimalus siin kohapeal. Seni kuni pereliikmetest keegi ei ole veel tööle saanud, sõltuvad nad väga suuresti toetustest ja annetustest- vaid väga vähestel neist on endal piisavalt elatusvahendeid. Koondame vallavalitsuse Facebooki lehele edaspidi omaltpoolt erinevaid üleskutseid, mis abi konkreetsetel siinelevatel peredel vaja oleks ja millega saame siiasaabunud ukrainlasi toetada.

Ukraina ja põgenike toetamine saab olema tõenäoliselt pikk maraton, mida ei ole võimalik läbida vaid alguses kiiresti sprintides ja seejärel kurnatusest katkestades. Omavalitsusena soovime olla toeks lisaks põgenikele ka nende aitajatele, et nemad jaksaksid. Vabatahtlike abi on praegu ja saab olema ka edaspidi hindamatu, et siia jõudnud ukrainlased tunneksid end turvaliselt ja toetatuna.

Kuidas saad Sina praegu aidata Raasiku valda saabunuid?

  • Vallavalitsuse sotsiaalosakond võtab jooksvalt vastu toiduabi, juhtumipõhiselt ka riideabi. Palun kooskõlasta toiduabi toomine valla sotsiaaltöötaja Karin Möllitsaga karin.möllits@raasiku.ee, tel. 555 671 28
  • Oma pinda põgenike majutamiseks pakkudes palun kaalu eelnevalt, kas Sul on võimalik pakkuda abi lühiajaliselt või pikemalt. Paljud põgenikud jäävad siia kauemaks, mistõttu on oluline juba eelnevalt ausalt oma võimalused läbi mõelda.
  • Pakkuda ennast vabatahtlikuks appi. Ülesandeid, millesse saame abilisi kaasata on erinevaid- transpordi pakkumine asjaajamisel, lastega tegelemine, abi kogumine kogukonnast, tugiisikuks olemine jne. Kui oled valmis abistama, palun saada oma soov aadressil ukraina@raasiku.ee.

 

Aitame koos- ühiselt jaksame kauem ja paremini!