Detailplaneeringud 2022

« Tagasi

Igavere külas algatati "Põlluvälja" detailplaneeringu koostamine

Raasiku Vallavalitsus teatab, et Raasiku Vallavolikogu 12. aprilli 2022. a. otsusega nr 15 algatati detailplaneering Igavere külas, Põlluvälja katastriüksusel (KÜ 65101:003:0792) ja lähialal, kinnitati detailplaneeringu lähteülesanne ning jäeti algatamata keskkonnamõjude strateegiline hindamine. Järgneva 30 päeva jooksul kogutakse sisendmaterjali planeeringu koostamiseks.

Detailplaneeringu eesmärgiks on jagada maatulundusmaa sihtotstarbega katastriüksus elamukruntideks, määrata ehitusõigus ja hoonestustingimused, lahendada juurdepääsud ja määrata vajalikud servituudid, liikluskorraldus ja tehnovõrkudega varustamine ning haljastus. Planeeringuala suurus koos lähialaga (sh osaliselt Metsaserva tee katastriüksus) on ligikaudu 3,1 ha. Põlluvälja kinnistul ei ole kehtivat detailplaneeringut. Metsaserva tee katastriüksusel kehtib Jäätma detailplaneering (kehtestatud 09.06.2009). Detailplaneeringu koostamise eesmärk on kooskõlas Raasiku valla üldplaneeringuga.

Detailplaneeringu koostajaks on DuoGraaf OÜ (registrikood: 10064254, Aadress Harju maakond, Saue vald, Saue linn, Raiesmiku tn 10, 76506, e-mail tony@digitalsputnik.com, tel 5643889), detailplaneeringu algataja on Raasiku Vallavolikogu, koostamise korraldaja ning kehtestaja on Raasiku Vallavalitsus. Käesoleva otsuse ja selle lisadega on võimalik tutvuda Raasiku valla kodulehel (https://raasiku.kovtp.ee/detailplaneeringud), Vallavalitsuse kantseleis (tööajad: E-K 08.00-12.00 ja 13.00-17.00, N 08.00-12.00 ja 13.00-18.00, R 08.00-13.00), raasiku.vald@raasiku.ee, tel 6070348 või eelneval kokkuleppel planeeringute spetsialistiga, planeeringud@raasiku.ee, tel 5017483.

Vastavalt keskkonnamõju hindamise ja keskkonnajuhtimissüsteemi seaduse (edaspidi KeHJS) § 33 lõike 2 punktile 4 tuleb keskkonnamõju strateegilise hindamise (edaspidi KSH) algatamise vajalikkust kaaluda ja anda selle kohta eelhinnang, kui koostatakse detailplaneering, millega kavandatakse KeHJS § 6 lõikes 2 nimetatud valdkonda kuuluvat ja KeHJS § 6 lõike 4 alusel kehtestatud määruses nimetatud tegevust. Tuginedes KeHJS § 6 lõike 2 punktile 10 ja KeHJS § 6 lõike 4 alusel kehtestatud Vabariigi Valitsuse 29.08.2005 määruse nr 224 „Tegevusvaldkondade, mille korral tuleb anda keskkonnamõju hindamise vajalikkuse eelhinnang, täpsustatud loetelu" (edaspidi määrus nr 224) § 13 punktile 2 tuleb KSH algatamise vajalikkust kaaluda ja anda selle kohta eelhinnang, kui tegemist on KeHJS § 6 lõikes 1 ning määruses nr 224 nimetamata juhul elurajooni arendamisega. KeHJS § 33 lõigete 3-6 kohaselt KeHJS § 33 lõikes 2 nimetatud detailplaneeringu elluviimisega kaasneva KSH vajalikkus otsustatakse, lähtudes KeHJS § 33 lõigetes 4 ja 5 sätestatud kriteeriumidest ning KeHJS § 33 lõike 6 kohaste asjaomaste asutuste seisukohtadest. KeHJS § 33 lõigete 4 ja 5 sätestatud kriteeriumide alusel antud eelhinnang on esitatud detailplaneeringu algatamise otsuse lisas 2.

Nimetatud otsusega jäeti keskkonnamõjude strateegiline hindamine (KSH) algatamata, sest planeeritava tegevusega ei kaasne eeldatavalt olulisi kahjulikke tagajärgi nagu vee-, pinnase- või õhusaastatus, jäätmeteke, müra, vibratsioon või valgus-, soojus-, kiirgus- ja lõhnareostus. Kavandatud tegevus ei avalda olulist mõju ning ei põhjusta keskkonnas pöördumatuid muudatusi, ei sea ohtu inimese tervist, heaolu, kultuuripärandit ega vara. Seega KSH läbiviimine detailplaneeringu koostamisel ei ole vajalik. Keskkonnatingimustega arvestamine on võimalik planeerimismenetluse käigus. KSH eelhinnangus on välja toodud, missuguste meetmetega tuleb arvestada detailplaneeringu koostamisel. Enne otsustamist küsiti KeHJS § 33 lõike 6 kohaselt KSH vajalikkuse osas Keskkonnaameti seisukohta.  Planeeringu koostamise käigus viiakse läbi vajalikud uuringud, millede täpne maht ja nimekiri täpsustatakse vastavate ametiasutustega planeeringu koostamise käigus. Lähteseisukohtades on välja toodud radooniriski uuring ja mürauuring.

Detailplaneeringuga seotud dokumentidega on võimalik tutvuda Raasiku Vallavalitsuses (eelneval kokkuleppel planeeringute spetsialistiga) ja Raasiku valla avalikus dokumendiregistris: https://raasiku.kovtp.ee/dokumendid , otselink toimikusse:  http://atp.amphora.ee/raasikuvv/index.aspx?itm=200292

Järgneva 30 päeva jooksul kogutakse algmaterjali planeeringu koostamiseks. Ametitelt soovime lähtetingimusi vastava ameti pädevusse jäävas osas. Trasside valdajatelt küsib lähtetingimused planeeringu koostaja. Kõigil teistel isikutel palume soovi korral esitada kirjalikult infot (mis pole kättesaadav riiklikest registritest) ja ettepanekuid, millega oleks hea arvestada just selles asukohas ruumi kujundamisel. Sisendmaterjalid ja infopäringud palume edastada e-posti aadressile raasiku.vald@raasiku.ee või paberkandjal Tallinna mnt 24, Aruküla, Harjumaa 75201.

Algatamise otsus ja lähteülesanne
Planeeringuala